News

Jul 29

Déi bescht Resultater aus den leschten 3 Wochen :

LIICHTATHLETIK

Den Bob gëtt Vize Europameeschter vun den U23 am Kugelstoussen, den Kevin sprengt mat 2,16m neien Clubrekord, Challenge Tageblatt 1 Plaz fir Charlie iwwer 50m an 3. Beim Ballwerfen, d’Ina gëtt och 3. Iwwer 50m

Championnat vun der Jugend

1.       Ann (Kugel), Tamara (200m, Clubrekord), Debbie (100m, Wäitsprong), Eric (1000m), Christopher (110m Hecken),  Jeremy (Wäitsprong)

2.       Lena (Speer),

3.       Yannick (100m), Sam (Héichsprong), Lena (Wäitsprong), Eric (100m), Christopher (100m)

Championnat vun  den Senioren

1.       Bob (Kugel), Pol (200m), Stephanie (Kugel), Kevin (Héichsprong),

2.       Pol (100m), Sam (Héichsprong), Jeremy (400m), Christopher (110m Hecken)

3.       Julien (Weit an Dreisprong)

An Clubbeschtleeschtung fir d‘Debbie iwwer 200m

TRIATHLON

Den Oliver gëtt 55 bei der EM fir Junioren am Triathlon, zu Genf war och den Patrick als Juge am Asaz, bei der EM am Ironman kennt den Dany op déi 112 Plaz an der AK35, den Yannick gëtt 4. An den Philippe 8. Beim Triathlon Iechternach, zu Roth iwwer d’Ironmandistanz gëtt den Alain als beschten lëtzebuerger 276.

VOLLEKSLEEF

 

Den Yonas gewënnt den Beschtrail an den Jeekelslaf wou den Vinch 3., den Pascal 4., den Frazer 7. an den Christian 10. Gett, den Raph gëtt 5. beim Beschtrail an den Serge 6. Hien gëtt och 4. zu Sëll

Jul 12

Tageblatt 6

D'Resultater vum Challenge Tageblatt 6 sinn online

Jun 30

Duathlon Championnat

Den CAB huet oofgeraumt beim Duathlon Championnat vu Mamer. 14 Athleten am Asatz, 5 kommen ennert dei top 10 vum Championnat, den Yannick gewennt Course an get och nationalen Meeschter, am ganzen erreecht den CAB 11 Podiumsplazen bei den Age Grouper

1.) Yannick élite an AK25, Oliver YA, Nina Junior, Serge AK40, Egide AK55

2.) Fabien AK25, Oliver AK30, Dany AK35, René AK55

3.) Tom AK30

Jun 30

Resultater Liichtathletik

Den Bob steisst Kugel op 19,39m zu Bertrix an op 19,47 (nemmen 38cm manner wei sein nationalen Rekord) um CSL. Den Kevin sprengt 2.08m heich zu Moulin an 2,10 zu Lille (nemmen 1cm manner ewei sein Clubrekord). D'Debbie leeft mat 12,43 neien Clubrekord iwwer 100m um CSL

Jun 30

Resultater Stroosseleef

Olympialaf, den Pascal gett 2. An den Vinch 3.. D’Sandra leef mat 38:32 neien Clubrekord iwwer 10km beim Salzburger Frauenlauf, hat gett 3.. Den Frazer gewennt den Widdebierglaf.

Jun 26

Resultater Triathlon

7 Ironmänner beim IM 70_3 Remich den Dany war schnellsten Bieleser op der 105. Plaz, hien get och Vize-Champion an der AK35, den René get Champion an der AK55. Den CAB war och bei 2 Staffelen dobei, wou Nina mat senger Equipe dei 2. ginn bei den Dammen

Den Olli gewennt den Mittelmosel Volkstriathlon

Jun 26

Resultater Liichtathletik

European Team Championship D3 Baku, d'Tamara sellt mat der 4x400m Staffel en neien letzeburger Rekord op, den Bob get 4., den Tun an Stephanie 6., Tamara 9., den Pol 10. an den Rick 12. Mat der Staffel kennt Tamara op dei 4. Plaz, den Pol an den Rick ginn 9.

Beim Challenge Tageblatt gewennt Charlie 800m an beim Meeting CAEG gewennt Debbie 300m an den Eric 1000m

Jun 18

Resultater 16.06.

D'Sandra leeft neien Clubrekord iwwer 5000m zu Wien an den Claude mecht den Triathlon LaRoche 111 iwwer 1km schwammen, 100km velo an 10km lafen an get den 111.

Jun 15

Resultater vum WE

Beim Interclub vun den Jonken kommen Jongen an Meedecher op dei 6. Plaz. Dei meeschten Punkten hunn gemach D'Ann 649, Debbie 591 (mat neiem Clubrekord iwwer 100m) an d'Tamara 545 dei den Meedecher, bei den Jongen waren dei Bescht den Christopher 678, den Yannick 645 an den Eric 630

Zu Aachen gewennt den Pol iwwer 100 an 200m, emmer mat neier PB

Beim Parndorfer Laf stellt d'Sandra mat 39:17 en neien Cubrekord iwwer 10km op, hat get dat 12. an dei 2. Damm

Den Christian get 7. beim Schlasslaf

Den Philippe get 4. beim Triathlon Grevenmacher wou den Oli 5. get genau ewei d'Nima dat 5. an 1. Junior bei den Meedecher get.

 

 

Jun 09

JPEE

Den Medaillenspiegel vum CAB

Gold Bob an Stephanie (Kugel), 

Selwer Ann (Kugel) an Tun (Speer)

Bronze Kevin (Heichsprong) an Rick (4x100m Staffel)

dann waren nach Tamara (8. 400m) an Rick (5. 4x400m Staffel) am Asatz

Gratulatioun un se alleguer